Φέτος οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές των Α΄και Β΄τάξεων του σχολείου μας αποφάσισαν να πραγματοποιήσουν την χριστουγεννιάτικη γιορτή έξω από τον χώρο του Σχολείου, θέλοντας να δώσουν χαρά σε όλο τον κόσμο.!!!!!!!

Έτσι λοιπόν επισκεφτήκαμε το σπίτι ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ , στη Βεργίνα, και παρουσιάσαμε το θεατρικό μας, το χορευτικό μας και τραγούδια. Επίσης χαρίσαμε δωράκια στα παιδιά που τα είχαμε ετοιμάσει με πολλή αγάπη.

Στη συνέχεια στο Πνευματικό κέντρο του Δήμου Αλεξάνδρειας στήσαμε τον δικό μας πάγκο με την στήριξη της ΚΕΔΑ και την βοήθεια των γονέων και μοιράσαμε χαμόγελα, ευχές, δωράκια, κεράσαμε γλυκά είπαμε κάλαντα από διάφορες περιοχές της Ελλάδας και παρουσιάσαμε στο κοινό το χορευτικό μας.

Και στη συνέχεια….. ξεχυθήκαμε στους δρόμους …….

Ευχαριστούμε τους χορηγούς της περιοχής μας για τις προσφορές τους !!!!!!!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2014 ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΓΑΠΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ