Αγαπητοί γονείς,

τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020 επαναλειτουργούν τα σχολεία.  Επιστρέφουμε λοιπόν όλοι στην κανονικότητα, που αφήσαμε λόγω της πανδημίας.  Όλες οι τάξεις θα λειτουργήσουν χωρίς αλλαγές, διότι οι μαθητές δεν υπερβαίνουν τους 15 ανά τάξη, εκτός από την Β΄ τάξη.

Η Β΄ τάξη θα χωριστεί σε 2 υποτμήματα και θα εναλλάσσεται η φοίτησή τους ανά εβδομάδα.

Την 1η  εβδομάδα, τις ημέρες Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή θα προσέλθει στο σχολείο  το Β΄1.  Τις ημέρες Τρίτη και Πέμπτη θα προσέλθει το Β΄2.

Την 2η εβδομάδα, θα συμβεί το αντίστροφο.  Δηλαδή τις ημέρες Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή θα προσέλθει στο σχολείο  το Β΄2.  Τις ημέρες Τρίτη και Πέμπτη θα προσέλθει το Β΄1.

Το ίδιο θα συμβεί εναλλάξ τις υπόλοιπες 2 εβδομάδες.

Στους γονείς των μαθητών της Β΄ τάξης θα αποσταλεί email με τα ονόματα των μαθητών των 2 υποτμημάτων (Β΄1 και Β΄2).

Όσοι γονείς έχουν παιδιά ή άτομα στο οικογενειακό τους περιβάλλον που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες και επιθυμούν να απουσιάσουν τα παιδιά τους πρέπει να προσκομίσουν υπεύθυνη δήλωση την Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020.

Να είστε βέβαιοι ότι τα παιδιά σας θα βρίσκονται σε ένα ασφαλές περιβάλλον.  Θα κάνουμε το καλύτερο δυνατόν όλοι οι εκπαιδευτικοί.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Τσουκαλά Πηνελόπη – Σοφία