Την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020, όλα τα διδακτήρια του σχολείου μας θα είναι ανοικτά από τις 8:15 π.μ., για όσους μαθητές επιθυμούν να προσέλθουν στο σχολείο από νωρίς το πρωί, ανάλογα με την τάξη στην οποία θα φοιτούν εφέτος. Επειδή η σχετική εγκύκλιος του υπουργείου εστάλη αργά την Παρασκευή 11-09-2020, μεσολαβεί Σαββατοκύριακο και δεν υπήρχε δυνατότητα επικοινωνίας – τροποποιήσεως των δρομολογίων των ΚΤΕΛ, τα δρομολόγια των ΚΤΕΛ θα ξεκινήσουν στις 10:30 π.μ..

Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί, στις 11 π.μ. και στα 3 διδακτήρια του σχολείου μας:

στο Κεφαλοχώρι για τους μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων,

στην Επισκοπή για τους μαθητές των Γ΄ και Δ΄ τάξεων και

στην Ξεχασμένη για τους μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων.

Παρακαλούνται όπως προσέλθουν μόνο οι γονείς μαθητών της Α΄ τάξης, και μόνο ένας γονέας για κάθε παιδί, οι οποίοι θα παρευρίσκονται εκτός προαυλίου, για να μη προκληθεί συνωστισμός.

Η κίνηση των λεωφορείων θα ξεκινήσει στις 10:30 από το Καλοχώρι.

Ώρα αποχώρησης μαθητών: 12 παρά τέταρτο

Καλή σχολική χρονιά!

Νεώτερη ανακοίνωση για την Δευτέρα 14-9-2020, ημέρα του αγιασμού για την έναρξη του σχολικού έτους 2020-2021